1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergio [31]
2 years ago
10

Homework please help

Mathematics
2 answers:
gogolik [260]2 years ago
5 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

y = \frac{9}{4}x - 8 \\\\y = \frac{9}{4}x +\frac{9}{4} \\\\\frac{9}{4}x - 8 = \frac{9}{4}x +\frac{9}{4}\\\\-8 = \frac{9}{4}\\

This equation is incorrect, therefore there are no solutions.

allsm [11]2 years ago
3 0
Answer: No solution.
You might be interested in
if 36 cookies cost $4.00 what is the unit rate in cookies per dollar. Using the same information what is the unit rate for 1 coo
pogonyaev

Answer:

9 cookies per dollar

Step-by-step explanation:

This is a fraction equal to

36 cookies ÷ 4 dollars

We want a unit rate where

1 is in the denominator,

so we divide top and bottom by 4

36 cookies ÷ 4

--------------------------

4 dollars ÷ 4

=  

9 cookies

---------------

1 dollar

=  

9 cookies

-----------------

dollar

= 9 cookies per dollar

3 0
3 years ago
NEED HELP ASAP
Anarel [89]

Answer:

  • A
  • B
  • Am not sure about C

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Use elimination to solve for x and y:
trapecia [35]

Answer:

x=3, y=2

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Guess the car<br> hint**Uncommon**
KengaRu [80]

Answer:

Albar sonic?

Step-by-step explanation:

My grandpa showed me a picture of a car that looked like this. He said it was a Albar sonic.

5 0
2 years ago
11-2 (1+3x) &lt; 39<br><br> Maths HW Please help
Paha777 [63]

Answer:

x>-5

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • M=3rt squared -2rv solve for v.
    6·1 answer
  • I'm so confused! Please help!
    9·2 answers
  • You are debating about whether to buy a new computer for $800.00 or a refurbished computer with the same equipment for $640.00.
    11·1 answer
  • Write an equation for each linear function described. Show your work. The graph of the function passes through the point (2,1),
    11·1 answer
  • Compare 5.7145... and √29.
    7·1 answer
  • Write 5/6 in the lowest terms
    7·2 answers
  • Solve the distance from point A to point B. Round you answer to the nearest tenth. A(5,4) and B(-4,-3)
    7·1 answer
  • NEED A FAST ANSWER
    12·2 answers
  • Find the difference: (20x + 3) - (7x - 5) *
    6·1 answer
  • Find the slope of the following graph and Identify the type of<br> Slope:
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!