1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
abruzzese [7]
3 years ago
12

X- 6= -10 what does x=

Mathematics
2 answers:
melamori03 [73]3 years ago
8 0

Answer:-5

Step-by-step explanation:

pochemuha3 years ago
3 0
The answer would be -4
You might be interested in
10 points AND BRAINLIEST EASY QUESTION MUST BE DONE IN 10 MIN OR LESS. NO TROLL ANSWERS​
Ad libitum [116K]

Answer:

Initial Value=15

Rate of change=15/10=1.5

Equation: y=1.5x+15

Step-by-step explanation:

y=ax+b

y=1.5x+b

15=1.5(0)+b

b=15

3 0
3 years ago
Which is a better deal: 10 pounds of hamburger for $4.99 or 5 pounds of hamburger for $2.69? PLEASE HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU
JulijaS [17]

Answer:

10 pounds for $4.99

Step-by-step explanation:

If you multiply the 5 pounds for 2.69 by 2, you would get 10 pounds of hamburger for 5.38 which is more than 4.99

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The set of types of matter<br>well difined or not​
Tresset [83]

Answer:

It is not well defined.

Step-by-step explanation:

Because set is a collection of well defined objet. And matter contains of solid, liquid and gas

3 0
3 years ago
Please do this no fake stuff please. Click on the paper clip to see the problems stay safe
IRISSAK [1]
25/372
26/936
27/56,21
28/30,54
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the measure of x
Jobisdone [24]

Answer:

Wdym

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which net represents this solid figure? <br> plz hurry
    15·2 answers
  • if 90 percent of cookies were eaten and five remain how many cookies were on the platter before they were eaten
    14·1 answer
  • Which could be the first step in solving this equation?
    10·2 answers
  • The school want to purchase enough tarp material to cover their field during bad weather. They want to get exactly eleven percen
    5·1 answer
  • -3/7 is it greater than or less than 2/5
    13·2 answers
  • 24 water bottles for $2.95
    11·1 answer
  • Which of the following are true of linear functions? Select all that apply.
    6·1 answer
  • This is part 2 to my last question, i think it was incorrect im sorry
    12·2 answers
  • Y = 6x - 13<br> 5x - 2y = 5<br> Using the substitution method
    7·1 answer
  • Is -3(4x+5) equal to -7(8x+9)
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!