1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lesya [120]
2 years ago
8

HELP ME NOW

Mathematics
1 answer:
dangina [55]2 years ago
7 0

Answer:

its blurry

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can someone help me plz
galben [10]

Step-by-step explanation:

the answer is in the image above

6 0
2 years ago
7 lbs of sour candies cost $7.00. What is the unit price?
grandymaker [24]

Answer:

$1 per lb

Step-by-step explanation:

If you divide the cost by the amount you are getting, then you get the unit rate. So, since 7 divided by 7.00 is 1.00, then the cost per pound is $1.00

7 0
3 years ago
When a decimal is written in word form, what indicates whether the number can be written as a mixed number or as a fraction less
vekshin1

9514 1404 393

Answer:

  "and"

Step-by-step explanation:

Properly written, the word "and" separates the integer portion from the fractional portion of the number. If there is no "and", then there is no integer portion, so the number is a fraction less than 1.

<u>Examples</u>:

one <em>and</em> three tenths = 1 3/10

thirty-one thousandths = 31/1000

8 0
2 years ago
Solve the inequality <br> r/6 &lt; or equal to 3
RSB [31]
R is greater then or equal to18
6 0
3 years ago
The temperature at 10 AM is 12°F. The temperature at 6 AM was -7°F. How many degrees did the temperature rise?
KatRina [158]

Answer:

19 degrees more

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Will mark Brainliest!
    12·1 answer
  • In right triangle ABC, A=76º, a=13, and ∠C is the right angle. Solve the triangle.
    10·1 answer
  • Luke earns $11.00 per hour. He works 32 1/2<br> hours per week. What is his weekly wage
    13·2 answers
  • 18. The price of 1 box of popcorn and 1 drink together is The price of popcorn and 1 drink together is What is the cost of 1 dri
    10·2 answers
  • Kelby has several she has B birds C cat and F frogs the expression B+(C+F) represents the total number of pets Kelley has what C
    13·1 answer
  • Function 1: y = 4x + 5
    13·2 answers
  • 7.50x +4.50y = 2,212.5<br> x+y = 375
    12·1 answer
  • 2.) Simplify:<br> 10x + 6y +4x =<br> x(14) + 6y = 14x +6y
    14·1 answer
  • A rectangular swimming pool is 15 meters long, 14 1/2 meters wide, and 3 1/2 meters deep. What is its volume? in cubic meters
    10·1 answer
  • Write a function of the geometric sequence with a starting term of 8 and a common ratio of 2. Find the fourth term.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!