Answer:
there's no m
Step-by-step explanation:
The probablility is 1/2 or 0.50 % chance.
Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer:
(x-3)(x-5)
Step-by-step explanation:
X^2-8x+15
Break the expression into groups
(x^2-3x)+(-5x+15)
Factor out x from x^2-3x
Factor out -5 from -5x+15: -5(x-3)
=x(x-3)-5(x-3)
Factor out common term x-3
=(x-3)(x-5)
Thanks for letting me help!!