$3/6 = .50 per orange
$2.40/3 = .80 per grapefruit
10(.50) + 11(.80) =
$5.00 + $8.80 = $13.80
Answer:
Mrs. Snitch will leave a tip of $8.40.
Step-by-step explanation:
$8.40 is 15% 0f 56.00.
Answer:
45
Step-by-step explanation:
if it has a subtraction or negative dash in front its negative.
Answer:
d
Step-by-step explanation:
Answer:
C
Step-by-step explanation:
If you look closely.. You can see that one is longer than the other