Answer:
Conclusion
Step-by-step explanation:
So you proved something Then you conclude something else)))
Answer:
3 + 10.8 is : rational.
Step-by-step explanation:
the reason for this is because it is neither a variable, pi, or numbers like square root 2.
https://youtu.be/GZcm4mswivc
espero que te ayude
Answer:c
Step-by-step explanation:
Answer:
D. $0.05
Step-by-step explanation:
Don't worry! I'll help you through it.
So we just have to find the unit rate (price) per apple.
$4 divided by 5lbs bag = $0.80 so, The 1st bag is $0.80 an apple.
$6 bag divided by 8lb = $0.75 an apple.
Now, simply subtract
0.80
-0.75
0.05
So your answer is D, $0.05
Have a great day!
~PumpkinSpice1