1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sineoko [7]
3 years ago
14

Can someone please help me

Mathematics
1 answer:
aniked [119]3 years ago
8 0

Answer:

(-4,9)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Your math test scores are 100, 100, 90, 93, and 52. what is the mean of your scores?
mixer [17]
435.
Add em all up and you’ll get 435.
7 0
3 years ago
Evaluate 2 3/7 × 1 3/7 ,give your answer as a mixed number in its simplest form​
svp [43]

Answer:

i guess 3 23/49

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Geometry homework help <br><br> Will give brainliest:)
tekilochka [14]

Answer:

180-37=143 degrees

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Look at the function f(x) = x3 - 4 x. which describes an interval in which the function is increasing?
Bad White [126]
Differentiate it
 get  f ' (x)=3x^2-4
put 3x^2-4=0
x=2/√3,-2/√3
so interval 
x∈(-2/√3,2/√3)
5 0
3 years ago
Find the slope of the line in simplest form (8, 9) (-7, 14)
xeze [42]
Slope= -1/3
14-9/-7-8
5/-15
1/-3
4 0
2 years ago
Other questions:
  • if there r 4 students and The cost for a skating rink cost $35 per student how much will it cost for 60 students
    6·1 answer
  • What percent of the recorded time did the worker spend traveling?
    6·1 answer
  • A 16-cup bottle of fabric softener costs $16.80. What is the price per pint?
    5·2 answers
  • What is the area of the parallelogram if each square is 1 square foot?
    7·1 answer
  • Mario and luigi pain to buy a wii for 299.00. wii games cost 59.99 each
    10·1 answer
  • Trish is taking care of the hans family dogs. The hans leave 7 cans of dog food for the 3 days theyll be away . How many more ca
    8·1 answer
  • Algebra I
    7·1 answer
  • 1. set of whole numbers
    15·1 answer
  • PLZ help me (look at photo)
    8·1 answer
  • 50 POINTS! Use the Parabola tool to graph the quadratic function.
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!