The product of two perpendicular slopes is always -1
You have forgot to attach the picture
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
The domain is all real numbers except kπ, where k is an integer.
The range is (-∞, -1] ∪ [1, ∞)
Vertical asymtote is kπ, where k is an integer.