1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
frozen [14]
2 years ago
13

It took 13 mins to warm a fireplace to 15.6 degrees.How many degrees did the fireplace warm per minute?

Mathematics
1 answer:
beks73 [17]2 years ago
6 0

Answer:

1.2 degrees

Step-by-step explanation:

15.6/13 = 1.2

You might be interested in
What percent of the resulting alloy is nickel ?
solniwko [45]
Wow that's a hard one. Ummm....
6 0
3 years ago
Pls help WILL MARK BRAINLY also 34 POINTS
Licemer1 [7]

Answer:

X is 38, y is 27.

Step-by-step explanation:

This is because you are subtracting on the 90 degree angles.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
6^2 times 3/2 dived by 71/54 plz actually help<br><br> anyone got pad let
algol [13]

Answer:

41.0704225352 or 284x/9 + 0

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
If cose<br> =-2/3<br> -, which of the following are possible for the same value of e?
Lubov Fominskaja [6]

Answer:

B?

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Can someone help me with 10-15 plz
polet [3.4K]

Answer:

it is in the picture

Step-by-step explanation:

you just find the coordinates

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the value of 3 + [(-6 + 2) - 32].
    7·2 answers
  • NEED HELP ASAP PLEASE HELP
    5·2 answers
  • When the 3x2 expression when x=5<br>A <br>30<br><br>B <br>45<br><br>C <br>75<br><br>D <br>225
    9·2 answers
  • I need help solving this whole thing
    10·1 answer
  • Help me I dunno know.
    8·1 answer
  • Bianca deposits $3,000 in a savings acct earning 4.25% simple interest per year.
    8·1 answer
  • What equation shows y=3x-1/5 in standard from
    13·1 answer
  • Carol is making yogurt smoothies. each smoothie uses 1/3 cup of yogurt. she has 4 cups of yogurt. how many smoothies can she mak
    5·1 answer
  • If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?
    12·2 answers
  • Help!!!!!!!!!!!! &gt;&gt;&gt;&gt;&gt;Which number set contains all rational<br> numbers?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!