1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nimfa-mama [501]
2 years ago
9

8.4 ÷ 2.1

Mathematics
1 answer:
Tanzania [10]2 years ago
4 0

Answer:

0

Step-by-step explanation:

It will actually be nothing but there is dot so lets add 0 as it has no value

You might be interested in
10 gallons equal how many cups
leonid [27]
If one gallon equals to 16 cups, then 16 * 10 will be your answer.

10 * 16 = 160
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A cube is cut in to three parts by vertical slices find the volume of the shaded area The length and width of original is 20 cm
Anni [7]

Answer:

4000 cm^3

Step-by-step explanation:

Note that no image was attached for reference purposes

Step one:

We are given that the original length and width of the cube is 20cm

if the cut part is 10cm

hence the dimension of the cut part is

lenght = 20cm

Width= 20cm

Hieght= 10cm

Step two:

the volume of the cut part will be

Volume= 20*20*10

Volume= 4000 cm^3

7 0
2 years ago
The directions says determine weather each rate of change is consistent. If it is, find the rate of change and explain what it r
Whitepunk [10]

3:1 is your answer bruuuuuuhhhh

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Salma made 6 identical necklaces, each having beads and a pendant. The total cost of the beads and pendants for all 6 necklaces
IRINA_888 [86]

Answer:

$3.30

Step-by-step explanation:

2.60*6= $15.60 beads per necklace

35.40-15.60= $19.80 total pendant

19.80/6= $3.30 per pendant

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
For a cube whose side length the lexpression
AleksandrR [38]
Can you give more information?
7 0
2 years ago
Other questions:
  • Help plz ☝️☝️☝️☝️☝️☝️☝️
    5·1 answer
  • A cup got 1/4 of juice the 6 cups . how many days will it last
    9·1 answer
  • What is the equation of the line that is parallel to the given
    8·1 answer
  • 50 pts help! Function g is transformation of function f. What is the equation of function g?
    14·1 answer
  • Give 5 dividing decimal problems in the hundreds such as 261.68 divided by 189.20 etc​
    13·2 answers
  • What is the exact distance from (-1,4) to (6,-2
    9·1 answer
  • Does anyone know how to solve this?
    12·1 answer
  • A 5-pound bag of cat food costs $11.25. What is the unit price of the cat food?
    15·1 answer
  • Describe how you find an upper bound and a lower bound for the zeros of a polynomial function
    15·1 answer
  • Somebody pls help me!!!
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!