Answer:
$3.30
Step-by-step explanation:
2.60*6= $15.60 beads per necklace
35.40-15.60= $19.80 total pendant
19.80/6= $3.30 per pendant
Answer: $105
Step-by-step explanation:
Answer:
Its -12 if a is meant to be multiplied
Answer:
Step-by-step explanation:
207 - 7 car students
200 went by 5 buses.
200÷5=40
40 students per bus