1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DedPeter [7]
2 years ago
13

HELP PLEASE !!!! Will give points (9)

Mathematics
1 answer:
schepotkina [342]2 years ago
6 0
Your answer is
B) y= 5x +3
Hope this helps!!
:)
You might be interested in
Solve the equation 3x+5y=15 for y
larisa86 [58]
<span> 3x+5y = 15
       5y = -3x + 15
         y = -3/5(x) + 3

hope it helps


</span>
7 0
3 years ago
I buy 4.50 yards of material at $4.47 what is the totoal cost of material
Blizzard [7]
4.5 x 4.47 = ~ $20.12 total

4.5 yards of material

4.47 per yard

~20.12 total
6 0
2 years ago
I need the answer ASAP
iVinArrow [24]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

When squaring the number 5 (i.e 5^2 ) the answer is 25. 5^{2} is the same thing as 5 times 5. Basically with the square root, you are going backwards, so you are therefore finding the base of it all.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Explain how knowing 50×4 = 200 helps you find 500 times 400.
skad [1K]

it equals to 200,000


4 0
3 years ago
Can someone help me with this please
Annette [7]

Answer:

The answer to your question is A.

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Is number 7 correct ? Please help
    12·1 answer
  • It costs Guido $0.20 to send a text message from his cell phone. He has already spent $4 in text messages this month. If he has
    13·2 answers
  • The temperature at noon is -4 degrees Fahrenheit. The temperature at 6:00pm is -12 degrees fahrenheit. what is the difference be
    11·1 answer
  • Question in pic........
    12·1 answer
  • Rationalize root 3+root 5​
    6·1 answer
  • A regular polygon has all of its interior angles equal to 172 find the number of sides
    10·1 answer
  • Sam buys 3 pounds of apples for $6. what is the unit rate
    6·2 answers
  • Help me add 2/8 +5/8! I'm not too smart....
    9·2 answers
  • Is the line of best fit accurate for the data shown?
    10·1 answer
  • Pleasee help im giving brainlest and points!! thank you so much
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!