12 pounds of rock costs $35.40, How many pounds of rock could you get for $44.25?
1 answer:
Step-by-step explanation:
35.40 ÷12 = 2.95 per pound
44.25 ÷ 2.95 = 15.15 pounds
You might be interested in
Answer:
Infinitely many solutions.
Step-by-step explanation:
Answer:
B: She is incorrect because the segments do not have the same length.
Step-by-step explanation:
Hey, i dont know what bantu jawab ya guys mean
<span>5-6n=2n+5 , 5 cancels out
-6n -2n = 0
-8n = 0
n =0</span>
B. A smaller percentage of second-lunch students (38%) eat outside.