1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
myrzilka [38]
2 years ago
13

You roll a six sided die how likely is it that you roll a number greater than or equal to 1

Mathematics
1 answer:
Grace [21]2 years ago
3 0

Answer:

6/6

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Vertical angles are congruent. Two nonadjacent angles formed by two intersecting lines are vertical angles.
Gnesinka [82]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

If two nonadjacent angles formed by two intersecting lines = Vertical angles= congruent

Then

Two non adjacent angles formed by two intersecting lines are congruent

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
I really need help with this one please help me thank you​
sveta [45]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Evaluate b^2 for b= -4
tekilochka [14]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

b^2

Let b= -4

(-4)^2

16

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Two points on a line L are (5,2) and (7,-4). what is the slope of L
klemol [59]

Answer:

-3

Step-by-step explanation:

The slope of a line can be calculated with the formula (y2-y1)/(x2-x1)

In this case we have:

(-4-(2))/(7-5)

(-6)/(2)

-3

Let me know if this helps!

8 0
2 years ago
What is equivalent to y+4(x-5)+4y?
Inessa [10]

4(x-5)+5y is your answer

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Assume that the probability of a driver getting into an accident is 6%, the average cost of an accident is $16,586.05, and the o
    7·1 answer
  • A pack of gum costs 50 cents. That is 4 cents less than four times what the pack cost 15 years ago.
    8·2 answers
  • The 5th and the 18th term of an a.p are 40 and 102 respectively calculate
    8·1 answer
  • The cost of producing 4 metal units is 204.80. The cost of producing 8 units is 209.60. What is the cost to produce 12
    9·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP! Will give BRAINLIEST! Please answer correctly!<br><br> No guessing!
    8·1 answer
  • Samantha’s college runs on a trimester schedule so she receives a bill 3 times a year for tuition. Each trimester costs $1,450,
    11·1 answer
  • Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
    5·1 answer
  • What is the hcf of 108 and 24
    9·2 answers
  • GRAPH PROBLEM!!!!!!!
    11·1 answer
  • Add. Write your answer in scientific notation.<br> (1.41 x 106) + (5.9 x 106)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!