1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexeev081 [22]
3 years ago
5

A bakery sells 5 apple muffins for every 2 bran muffins sold.Which table shows this ratio?

Mathematics
1 answer:
Mama L [17]3 years ago
6 0
The answer will be B

You might be interested in
$250 at 4 percent for 1 year
Jet001 [13]

Answer:

the answer is 10

Step-by-step explanation:

4% of 250 is 10 and also can you help me with my problem?

5 0
2 years ago
Which statement is true?
lora16 [44]
<h2><em>9.07 > 9.008 is true </em></h2>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
NEED HELP ASAP PLEASE
AnnZ [28]

Answer:

8.5%

Step-by-step explanation:

I=PRT

85= 2000*r*0.5

85=1000r

0.085=r

8.5%

6 0
2 years ago
In △ABC, point D∈ AB with AD:DB=5:3, point E∈ BC so that BE:EC=1:4. If AABC=40 in2, find AADC, ABDC, and ACDE.
DIA [1.3K]

Answer: Using the proportions between the segments, the area of the triangles are:

1. Area of triangle ADC is 25 in^2.

2. Area of triangle BDC is 15 in^2.

3. Area of triangle CDE is 12 in^2.


Please, see the attached files.

Thanks.

8 0
3 years ago
Krystal hiked 109 miles last year. Tanji hiked 12 times as many miles as Krystal. How many miles did Tanji hike last year
lapo4ka [179]

Answer:

1308

Step-by-step explanation:

109 x12

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Describe how you labeled the bar model and wrote a number sentence to solve exercise 2
    6·2 answers
  • A newspaper carrier has ​$4.254.25 in change. he has sevenseven more quarters than dimes but twotwo times as many nickels as qua
    8·1 answer
  • A cognitive psychologist wants to know whether memory performance is changed by old age. She randomly selects 7 elderly individu
    14·1 answer
  • Curtis charges a flat fee of $2.50 for each delivery plus $0.20 per mile for each mile he drives. For one delivery Curtis drive
    11·1 answer
  • What is the specific method called on #3
    9·1 answer
  • Find the greatest 4-digit number which is a common multiple of 12, 40, and 48
    12·1 answer
  • Which of these values is the least? 0.52 0.55 2/3 3/7
    11·1 answer
  • What is the unit rate $1.79 for 15 oz rounded to nearest tenth
    5·1 answer
  • Please help need this to be answered asap
    5·2 answers
  • Sarah mixes 2/3 cup of low fat milk and 1/2 cup of skim milk and the mixture has 111 calories. She knows that if she mixes one c
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!