1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ValentinkaMS [17]
2 years ago
15

Pls answer pls fast number 4

Mathematics
1 answer:
avanturin [10]2 years ago
8 0

Answer:

Point C

Step-by-step explanation:

the x has to be negative and the Y has to be negative so choose the one that has both coordinates negative.

You might be interested in
tiffany spwnt 4/7 of her money on a teddy bear if the teddy bear costs $24 how much money did she have at first
Kaylis [27]

She had 42 dollars.

(4/7 of 42 is 24 dollars)

6 0
3 years ago
Will had 64 baseball cards in his collection. He then got 8 more cards. He keeps the cards in a binder. Each page in the binder
WITCHER [35]

Answer: 64+8=72...72/9=8

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Trevor is preparing dinner plates. He has 18 pieces of chicken and 14 rolls. If he wants to make all the plates identical withou
AnnyKZ [126]

Answer:

split the four extra pieces into smaller pieces to were it will give each plate the same amount.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
For what real life situation might you calculate -8 + 12
Rashid [163]

Answer:

4

<h3>When u have a bank account and are 8 dollars below proficiency and you add 12 dollars to your bank account</h3>

Step-by-step explanation:

add 12 to -8

4

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 8x+22=19x, then 3x=
Leni [432]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

- *x both sides

divide eleven both sides

x =2

3 times 2 is six

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Emma sells jewelry online. She has found that when she sells each piece of jewelry for $20, she sells an average of 23 pieces of
    13·1 answer
  • Kristin is 20 miles behind a truck that is driving 50 miles per hour. How long will it take her to catch up to the truck? How fa
    11·1 answer
  • 12 pounds less than twice Earl’s weight is 252 pounds. Find Earl’s weight.
    5·2 answers
  • John is at a local bait shop; he wants to buy bait for his fishing trip. At the store, they are selling love bait for $12 a poun
    6·1 answer
  • If a diver is 100 feet below the surface, what is the pressure of the water on the diver?
    11·1 answer
  • The whether the sequence is arithmetic 2,11,20,29,38
    7·1 answer
  • You go to the store to buy icecream. The icecream comes in a cylindrical tub that has a diameter of 5 inches and is 4 inches tal
    9·1 answer
  • PLease help me find the unit rate for $140 for 18 ft
    7·1 answer
  • Or Success
    8·1 answer
  • What is the property of equality for AM = AM
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!