1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrey2020 [161]
3 years ago
5

I NEEED DONE NOW

Mathematics
1 answer:
melomori [17]3 years ago
6 0
671 because u need it answer 2nd choice
You might be interested in
Kevin makes a base salary of $380 per week plus 4% commission on his total sales as a used car salesman. If
Vika [28.1K]

Multiply the sales by the commission rate and add that to the base salary.

45,000 x 0.04 = 1,800

Total pay = 1800 + 380 = $2,180

8 0
3 years ago
WILL MARK BRAINLIEST
ValentinkaMS [17]

Answer:

The answer to your question is:

x = 13

x + 10 = 23

5x - 42 = 23

Step-by-step explanation:

Data

angle 1 = x + 10

angle 2 = 5x - 42

They are vertical angles so, they measure the same.

                     x + 10 = 5x -42

                    x - 5x = -42 - 10

                       - 4x = -52

                           x = -52/-4

                           x = 13

angle 1 = x + 10 = 13 + 10 = 23

angle 2 = 5x - 42 = 5(13) -42 =  65 -42 = 23

8 0
3 years ago
Help me plz I’ve never been good with math
S_A_V [24]
Its 16.

So you have 12 miles on that trail, and markers every 2/3 of the way there. If you were to divide 2 with 3 then you can get the decimal of the fraction. Which in this case it’s 0.75. So every single 0.75 of the mile there is a marker. Divide 12 with 0.75 and you get 16 markers.


Hoped this helped in some way.
4 0
4 years ago
A store is having a sale. You can buy 14 cards for $6. What is the cost of 35 cards during this sale?
skad [1K]

Answer:

15$

Step-by-step explanation:

14=$6

35=6*35/14

15

5 0
3 years ago
PLEASE HELP. ILL GIVE BRAINIEST (if i see links i get ur account banned)
JulijaS [17]

Answer:

0, -2

Step-by-step explanation:

Can I have brainliest? I hope this helped and have a nice day!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to find the length of the side of a rhombus when given perimeter and angle?
    7·1 answer
  • Lots of points 53 points<br><br> is the √-4 considered a real number why or why not
    13·2 answers
  • Can someone help....​
    10·2 answers
  • What is the simplified answer?
    15·1 answer
  • **WILL GIVE THE BRAINLIEST! &amp; LIKE**
    5·2 answers
  • The ratio 2 1/2 divided by 9/4 is equivalent to the unit rate of 10/9. true or false?
    9·2 answers
  • I GIVE BRAINLILSETTTTTTTTTTTTTTTT
    15·2 answers
  • sharon bought a $2,100 high definition television set on a six month rent to own plan. the down payment was 10%. what was the do
    9·1 answer
  • Maria ran at a rate of 3.4 miles per hour for 2.02 hours. How many miles did she run in Total?
    13·1 answer
  • The cost of 2kg apples and 3 kg oranges is Rs. 120. [Take x and y as the cost per kg of apples and oranges respectively.]
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!