Just divide the price by the amount
a) 11/26= $0.42 per pound
b) 33/8 = $4.13 per hour
Answer: The correct answer would be B.
Step-by-step explanation:
Because....
24 gets the variable because in total that's number of bottles that Marjorie bought. And each day she would open and drink 2 bottles of juice, which is the reason why you are subtracting 24d with 2.
* Hopefully this helps:) Mark me the brainliest:)!!
<em>∞ 234483279c20∞</em>
6.74
7.69
5.92
6.68
i listed the unit prices in order and the lowest unit price is for the 10 oz one
171.248 Answer:
Step-by-step explanation:
You need to divide 600 by .35
Answer is
13 x 12 = 156 square inches