Answer:
Step-by-step explanation:
according to the question ur algebraic expression is
8-w
Answer:
25.5
Step-by-step explanation:
3 large necklaces equals 20.4 plus 5.10 equals 25.5
S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.
Answer:
11/8 and 21/16
Step-by-step explanation:
3 x 1 = 3
4 x 2= 8
3/8+3/4(convert to eighth's)
3/8+6/8=11/8
1 1/8 = 9/8
9 x 1 = 9
8 x 2 = 16
9/16+3/4(convert to sixteenth's)
9/16+12/16
21/16
---
hope it helps