1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olga nikolaevna [1]
3 years ago
8

Sam bought 9 ounces of cheese for $3.24. Joe bought 7 ounces of cheese for $3.22. Who got the best deal?

Mathematics
1 answer:
Olin [163]3 years ago
7 0

Answer:

Sam

Step-by-step explanation:

You might be interested in
An eperiment conducted found that is the last 25 days a blue pen 5 times. There are 6 blue pens and 14 black pens. What is the e
Bad White [126]
6 out of 14 i think try it
3 0
3 years ago
What is 96 multiplied by 72​
Wewaii [24]

Question: What is 96 multiplied by 72​.

Answer:6912

Steps:Multiple 96 x 72.

3 0
3 years ago
A rental company charges $15 plus $4 per hour to rent a bicycle. If Margie does not want to spend more than $27 for her rental,
serious [3.7K]
15 + 4(h) = 27 
27 - 15 = 12
12/4 = 12 
Margie can rent the bicycle for 4 hours. 
8 0
3 years ago
I don’t know weather it is 2.6 or 2.3??? Plz help
svetlana [45]

Answer:

If T is tablespoons, 32 oz= 64 T.

Step-by-step explanation:

32 x 2= 64

8 0
3 years ago
I have one more question and I am stuck on it.
adelina 88 [10]
Y=2 by the method of substitution (x is 7).
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Eleanor was curious if triangles DEF and GHI were similar, so he tried to map one figure onto the other using rigid transformati
    6·2 answers
  • Can you answer these please
    9·1 answer
  • (Please Hurry!) Which expression is equivalent to the following complex fraction?
    14·1 answer
  • Help please!!!!!!!! It’s pre cal
    14·2 answers
  • Match the following items.
    8·2 answers
  • what is the difference in height between 30 m up a cliff and 87 m up a cliff? What is the distance between these positions?
    7·2 answers
  • A grocery store sells a bag of 7 oranges for $6.65. What is the unit cost?
    14·1 answer
  • A jar of 150 jelly beans contains 22 red jelly beans, 38 yellow, 20 green, 28 purple, 26 blue, and the rest are orange.Let B = t
    5·1 answer
  • Type a digit that makes this statement true. HELPPPP MEEEEE PLZZZZZ!!!
    6·2 answers
  • Fill in the missing statements and reasons in this proof. Number your reasons 1 through 5 as they would be shown in the chart be
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!