1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergio [31]
3 years ago
7

PLease someone help with this, I've looked everywhere and can't get a solid answer to anything!

Mathematics
2 answers:
Tresset [83]3 years ago
7 0

Answer:whats the question  

Explanation:(pls dont report me as soon as u tell me the question i will edit my answer and answer correctly)

Oksi-84 [34.3K]3 years ago
4 0

Answer:

It is because the is

Step-by-step explanation:  

You might be interested in
Bios me no understanding this. Wanna play dem video games in quarantine
ZanzabumX [31]

Answer:

i play game yes me do

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
6 1/2 divided by 3/4
Naddik [55]
The answer is 8 2/3.
5 0
3 years ago
Evaluate each expression if f = –4, g = 2, and h = 7.<br><br><br> h – f
skelet666 [1.2K]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

h - f = 7 - (-4) = 7 + 4 = 11

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Part A: Sydney made $18.50 selling lemonade, by the cup, at her yard sale. She sold each cup for $0.50 and received a $3 tip fro
prisoha [69]

Answer:

Part A: x0.50 + 3 = 18.50

Part B: x0.75 + 3 - x0.10 = 21

Part C: The equations from Part A and Part B differ because of the cost of plastic cup.

Step-by-step explanation:

Let x represent the number of cup of lemonade sold. Therefore, we have:

Part A:

This situation can be represented by the following equation:

x0.50 + 3 = 18.50

Part B:

This situation can be represented by the following equation:

x0.75 + 3 - x0.10 = 21

Part C:

The equations from Part A and Part B differ because of the cost of plastic cup.

For equation from Part A, revenue is the same as profit as Sydney does incur any cost to buy plastic cup before selling her lemonade.

For equation from Part B, revenue is different from profit because Daria has to incur the cost of plastic cup which $0.10 per cup of lemonade before selling her lemonade.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A shark is swimming 60 feet below the surface of
Charra [1.4K]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Mitchell went into the candy store to buy some bubble gum. The gum costs $1.52 and has 8 pieces. What is the unit rate for a pie
    12·2 answers
  • 7) A photo booth charges a $500 fee for two hours at a party, plus $50 per additional hour. Cindy doesn't want to spend more tha
    10·2 answers
  • V-3 -5 - 315<br> O True<br> O False
    5·1 answer
  • Identify the properties of the given quadratic.
    15·1 answer
  • How would you solve the equation 4x = 100?
    7·2 answers
  • If i buy 300 shirt for 7,200 but sell them for 30 dollars each what will be the percent markup
    10·1 answer
  • Will mark brainliest don’t answer false.
    10·1 answer
  • Question: What is the complementary angel of 31 degrees? <br><br> A.97<br> B.67<br> C.57 <br> D.87
    8·1 answer
  • Rectangular prism P has length of 6.5 inches, a width of 4 inches, and a height of 8 inches. The volume of rectangular prism Q i
    6·1 answer
  • Solve the equation below
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!