1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yanalaym [24]
3 years ago
5

Help help help read the image please

Mathematics
2 answers:
Liula [17]3 years ago
6 0
All it’s asking is how many students basically scored 90 and under. there’s a total of 25 kids and 14 scored a 90 or less.
Anastasy [175]3 years ago
5 0
It’s only asking how many of them scored under 90 or over 90
You might be interested in
(4x^2+35x+54)/(x+7)<br> Helppp
Amanda [17]
Hello there! The following picture below should assist you with answering your question. Let me know if you find any errors or cannot read my writing, and I will review and fix them as required. Thanks!

3 0
3 years ago
A toy car accelerates from rest to a velocity of 4.3 m/s. It does this over a time of 4 seconds. What is the car's acceleration?
Oxana [17]

Answer:

it will be 8.3 seconds try to add

4 0
3 years ago
Where is the point ( -5, 6 ) located in the coordinate plane <br> ILL make you bainlist
alexira [117]
On the x - axis go to the left five then up 6
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
19. A $50 bottle of perfume holds 8 ounces. A $110 bottle holds 17 oz. Find the unit price for
jok3333 [9.3K]
50 divided by 8 = 6.25
1oz perfume = $6.25
110 divided by 17 = 6.4705
1oz perfume = $6.4705
Therefore the second option is cheaper
7 0
3 years ago
Kathi's order at the diner cost $12.75. She had<br> to pay 6% tax on the bill. How much is her tax?
Talja [164]

\begin{array}{|c|ll} \cline{1-1} \textit{a\% of b}\\ \cline{1-1} \\ \left( \cfrac{a}{100} \right)\cdot b \\\\ \cline{1-1} \end{array}~\hspace{5em}\stackrel{\textit{6\% of 12.75}}{\left( \cfrac{6}{100} \right)12.75}\implies 0.765~~\approx 0.77~~\textit{about 77 cents}

3 0
2 years ago
Other questions:
  • The reflection of a graph across an axis will always touch its mirror in at least one point.
    9·2 answers
  • If you do 3.2x6.892 I don’t get the answer
    8·1 answer
  • Between an 8-pack of paper towels for $7.92 or a 12-pack for $11.64, the 8-pack would be cheaper. True or false.
    5·2 answers
  • What number should you multiply by to change meters to kilometers?
    8·2 answers
  • Rex weighed 80 pounds a year ago. Now he weighs 92 pounds. What is the percent increase in his weight?
    5·1 answer
  • No idea how to do this equation. Its applying system's of linear equations.
    8·1 answer
  • What is the square root of 2/9?
    5·1 answer
  • Alan invests some of his retirement savings in a fund earning 4% simple interest and invests twice as much in a fund earning 6%
    7·1 answer
  • What is the answer? Some please help!!
    9·1 answer
  • 2v=x+40t solve for v<br>​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!