1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gayaneshka [121]
3 years ago
12

NEED THE ANSWERS NOWWWW!!!!!!!!!!!!! Please do the table and the questions

Mathematics
2 answers:
ankoles [38]3 years ago
8 0
I’m not sure but For the table:
Monday- about $32
Wednesday- $45.75
Thursday- about $77.8
Saturday- about $57.19

#1: 23 hours and 15 mins

#2: about $212.74
GREYUIT [131]3 years ago
8 0

Answer: learn math bro stop being lazy

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The results of a survey of 43 students and the foreign language they are studying are shown in the two-way frequency table.
babunello [35]
Since 5 out of 43 people take chinese, it's 5/43 which is the same as 0.116 which means 11,6%

I hope this was helpful! Tell me if it's unclear!
4 0
3 years ago
Assume the selling price of your house calculate the
emmasim [6.3K]

Answer:

$14000

Step-by-step explanation:

Given that :

Commission 5% of sale price

Sale price of house = $280,000

Commission = 5% of $280,000

Hence,

Commission = 0.05 * $280,000

Commission = $14,000

4 0
2 years ago
What is the value of P?
True [87]

Answer:

5P= 2P+21+45 ( sum of two sides is is equal to

the opposite exterior angle)

5P=2P +61

5P-2P=61

3P=61

p= 61÷3

p=2.33333

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
a piece of ribbon 61/4 metres long is cut into 5 EQUAL PIECES. Calculaye the length of each piece. (show working)​
kaheart [24]
ANSWER:⇒ ⁶¹/₂₀
Can also be wrote out like:⇒ 3.05, 3¹/₂₀

Formulate & Calculate:

⁶¹/₄ × ₅

Calculate the product or quotient:

⁶¹/₂₀

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Carla is shopping for Storage Bags. At the grocery store, Brand A Storage Bags are priced $4.59 for 40 count, or Brand B Storage
vichka [17]

Answer:

Brand A

Step-by-step explanation:

Comment

The question is  one of finding out what the unit cost is.

Brand A: $4.59 has a count of 40

Brand B: $3.99 has a count of 30

Brand A

unit = 4.59 / 40 = 0.115

<em>Rounded: 0.12</em>

Brand B

unit = 3.99 / 30 = 0.133

<em>rounded: 0.13</em>

Brand A even with proper rounding is the better buy

8 0
1 year ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find tenth term of the sequence (1,1,2,3,5,8,13)
    14·1 answer
  • I need help with 2. and 3.(^v^)
    5·1 answer
  • May I please get help with all the questions
    7·1 answer
  • 7th grade math i-ready
    6·1 answer
  • Compute the product AB by the definition of the product of​ matrices, where A and A are computed​ separately, and by the​ row-co
    9·1 answer
  • Find the missing side length, and enter your answer in the box below. If
    5·1 answer
  • Heidi solved the equation
    7·1 answer
  • What are the greatest common factor of 20x76 and 8x92?
    8·1 answer
  • Help with all pls I really need help
    14·1 answer
  • Find the missing values. Leave answers in simplified radical form.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!