Answer:

Step-by-step explanation:
Hope this helps
Answer:
choice b
Step-by-step explanation:
3.49
____ = 0.1396 ≈ 0.14 or 14 cents per ounce
25
4.79
____ = 0.10644444 ≈ 0.11 or 11 cents per ounce
45
<h3>
Answer: 426 square feet</h3>
Work Shown:
A = area of the rectangle
A = length*width
A = 26*15
A = 390 square feet
B = area of the triangle
B = base*height/2
B = 8*9/2
B = 72/2
B = 36 square feet
C = total area
C = A+B
C = 390+36
C = 426 square feet
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc.
Step-by-step explanation:
how do you not know what are unit rates