1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
laila [671]
3 years ago
14

Please solve the picture

Mathematics
2 answers:
Nady [450]3 years ago
7 0

Answer:

6

Step-by-step explanation:

VikaD [51]3 years ago
4 0
The answer to your question is 6
You might be interested in
if there are 40 question and each question carrying 5 marks and each wrong attempt can deduct 3 marks. if someone secured 70 mar
weeeeeb [17]
The answer is 14. Simply divide 70 by 5.
3 0
3 years ago
Fraction to 2/3 write beach
grigory [225]

Less than: 3/8, 1/2

The same: 8/12

Greater than: 4/5, 6/6, 9/10

(I think this is what the question was? you typed it in a very jumbled fashion)

6 0
4 years ago
What’s 9+10? (I will give Brainliest!)
Allushta [10]

Answer:

19

Step-by-step explanation:

9+10 is 19

Brainliest pls

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the system of equations by substitution y=5x-13 and 5x+2y=19
castortr0y [4]
Y = 5x - 13 ----------- (1)
5x + 2y = 19 --------- (2)

Sub (1) into (2):

5x + 2(5x -13) = 19
5x + 10x - 26 = 19
15x = 19 + 26
15x = 45
x = 3 -------- sub back into (1)
y = 5(3) - 13
y = 15 - 13
 y = 2

Ans: x = 3, y = 2
6 0
3 years ago
If I pay $10.50 for 3 lbs. of peanuts, what is the unit rate?
Nadusha1986 [10]

Answer:

the answer is 3.5 tell me if you got it right

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • I have no idea how to do any of this
    12·1 answer
  • Find the sum and express it in simplest form. (3a2+2a)+(5a2-a-7)
    8·1 answer
  • PLEASE HELP ME!! BRAINLIEST!!
    9·1 answer
  • A negative rational number that is not a integer? Examples
    13·2 answers
  • Please help Ive been stuck on this!
    11·2 answers
  • A quality control specialist for a large computer store conducted a random sample of 150 laptops from its stock. She found 3 did
    11·1 answer
  • Anne is a tailor and decides to evaluate her business to target potential customers with advertisements. She found that for ever
    6·1 answer
  • Jorge is at the dollar store buying balloons for a birthday party. For every 5 balloons he buys, he pays $6.
    8·1 answer
  • A. 2miles<br> B.200 miles<br> C.6 miles <br> Please help
    5·1 answer
  • Is (7,26) a solution
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!