1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kow [346]
3 years ago
6

Whats 12 divided by 12 it was a big deal In my 5th grade also i have been warned

Mathematics
1 answer:
rewona [7]3 years ago
4 0
It’s 1 and I’m just type cuz it don’t lemme answer
You might be interested in
Describe the graph of a quadratic function below given in table form
Kipish [7]
1526273784483883 the form of the h=
6 0
2 years ago
How many groups of 1/2 days are in 1 week? Write a multiplication equation or a division equation to represent the question, the
worty [1.4K]

Answer:

14 groups

Step-by-step explanation:

Given

Groupings = \frac{1}{2}\ day

Duration = 1\ week

Required

Determine the number of group in the week

To do this, we simply divide the duration by the number half day group.

This gives:

Group = \frac{Duration}{Groupings}

Group = \frac{1\ week}{1/2\ days}

Convert week to days

Group = \frac{7\ days}{1/2\ days}

Group = \frac{7}{1/2}

Group = 7 / \frac{1}{2}

Convert to multiplication

Group = 7 * \frac{2}{1}

Group = \frac{14}{1}

Group = 14

<em>Hence, there are 14 groups</em>

4 0
3 years ago
How do you write 5.3 * 104 in standard form?
mixer [17]
Multiply 5.3 by 104.

Answer: 551.2
3 0
2 years ago
i need help and answers asapppppppppppppp. I WILL MARK BRAINLIEST AN THANKS TO EVERY ONE (i wont mark brainliest if the whole qe
Sonja [21]
Hope this can help you :)

5 0
3 years ago
Evaluate f(x)3x + 8 for x = 1.<br><br> A. -11<br> B. 5<br> C. 11<br> D. 3
mariarad [96]

Answer:11

Step-by-step explanation:

f(x)=3x+8

f(1)=3(1)+8

f(1)=3+8

f(1)=11

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which shows the expression below simplified? 0.000085 - (4.1 × 10-6) A. 8.09 × 10-5 B. 8.09 × 10-6 C. 4.4 × 10-5 D. 4.099915 × 1
    14·1 answer
  • What is ? |6| + |5| =
    10·1 answer
  • Algebra two graph problem!
    13·1 answer
  • 2.8x = -9.24 <br>A. 12.04<br>B. -0.3030<br>C. 12.04<br>D. -3.3​
    13·2 answers
  • Please help me with this problem :))
    7·1 answer
  • Solar energy is considered by many to be the energy of the future. A recent survey was taken to compare the cost of solar energy
    10·1 answer
  • What is 4x(5x-2)=20x-2
    9·1 answer
  • Which are the solutions of x2 = –7x – 8?
    14·2 answers
  • Damon is buying meat by the pound at the deli. For every 5 pounds of meat he buys, he pays $8. What is the cost, per pound, for
    15·1 answer
  • Solve for x. <br><br> HINT: these are exterior angles
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!