1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alla [95]
2 years ago
8

Choose all the possible solution that makes the inequality statement True

Mathematics
1 answer:
Verizon [17]2 years ago
4 0

Answer:

18, 19, 20

-18,-19,-20

Step-by-step explanation:

x + 15 ≤ 35

x ≤ 35 - 15

x ≤ 20

x must be 20 or less than it

You might be interested in
41 kilometers to meter
g100num [7]

Answer:

41000 meters

Step-by-step explanation:

multiply the length value by 1000

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
two girls went shopping and spent $334. one girls spent $16 more thent the other girl did. how much did each spend
Taya2010 [7]

I will try my best to assist you with your question ,

First we must divide the amount by 2

334/2 = 167

Now we add 16

167 + 16=183

So, the girl spent $183

Wow, she is spoiled!

Hope I helped!

Good Luck!

3 0
3 years ago
Who is really good with math? I need serious help i am failing math
Oduvanchick [21]

Answer: I am really good at math so if you need help just say so

3 0
3 years ago
How many hours are in 270 minutes
liubo4ka [24]
2.5 hours and you’re welcome
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is -0.75 as a fraction
erastovalidia [21]

Answer:

-0.75 as a fraction is -3/4

Explanation:

-3 divided by 4 is -0.75

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help Please 100 point's + Brainly.est 8th grade Math Look at the photos below and answer them PLEASE
    15·2 answers
  • The Correlation Coefficient for a relationship is - 0.95. What percentage of the dependent variable in the correlation is due pu
    13·1 answer
  • 5.38*10^2 in standard notation
    13·2 answers
  • 7x+9y=-41 and x+3y=1. Solve system of equations
    9·1 answer
  • I am officially confused
    14·1 answer
  • Please help me with a math question ASAP!!! Will give Brainliest
    10·2 answers
  • The local Deli is selling 1.5 bags of ice for $9.75. What is the unit price?
    10·1 answer
  • If f = 4 a solution to this equation?<br> 35 = 7 + 8f
    10·1 answer
  • If 9 out of 20 candies are orange, how many orange candies will there be per 100 candies total?
    14·1 answer
  • Can someone help me?<br><br><br>2x-3y= -1 <br>y=x-1<br><br>​
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!