1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sonbull [250]
2 years ago
15

Pls help Thank you.​

Mathematics
1 answer:
slamgirl [31]2 years ago
7 0

Answer: A is about 90

Step-by-step explanation: B is 190

You might be interested in
What is the solution to 2x+10y=-14 and x+5y=-7 answer using elimination with steps
VikaD [51]

Answer:

ty for the free points

Step-by-step explanation:

sognriogifninbfiodne0irnfdnre0gindfinbh0ibndf0ienb0idfn0ihndfibnce0binfkdbnd-indfpibne0tbdnbn-ebntenipdfptendfpiebdfnprfsrpgrrnip

3 0
2 years ago
Solve the formula for the red variable (a). *<br> 23. P= a + b + c<br> Your answer
Len [333]

Answer:

33

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Which graph corresponds to the following inequality? A. B. C. D.
zlopas [31]
I can see the question but if you add a picture maybe i’ll understand it a little more
6 0
2 years ago
Alice works at a health care facility. She has measured the hemoglobin levels of 200 people. The data follows a normal distribut
amid [387]
              This is a normal distribution with a Mean: 14 g/dL and a Standard deviation: 1 g/dL.
    A ) Hemoglobin levels less than 13:
    13 = 14 - 1 = Mean - 1 SD
    0.16  x 200 = 32
    Answer:  32 people.
    B ) Hemoglobin levels greater than 14 :
     0.50  x 200 = 100
     Answer:  100 people. 
7 0
3 years ago
3 pizzas for $24.99_______________ cost of each pizza
Lena [83]

Answer:

$8.33

Step-by-step explanation:

24.99 ÷ 3 = 8.33

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone please help me? ill give brainliest for correct answer!
    8·2 answers
  • Using a function on her calculator, Jamie can generate a single random digit by pressing the "Enter" key. She wants to experimen
    5·1 answer
  • What is 87.6 rounded to the nearest one?
    6·2 answers
  • A basketball coach uses a coordinate grid to mark the position and
    6·1 answer
  • Can somebody please help me? asap
    7·1 answer
  • What is 3 multiply by 3/5
    10·2 answers
  • The price for 7 lb of potatoes is $5 what is the price per pound.​
    6·1 answer
  • 1. A rectangular garden has a perimeter of
    12·1 answer
  • Solve 6x + c = k for x.
    13·2 answers
  • Would you rather pay for 3 gifts and get 1 free, or Use a coupon for 20% off? Explain you answer.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!