1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juliette [100K]
2 years ago
10

-10 * -10 ^ 4 evaluated expression​

Mathematics
1 answer:
iVinArrow [24]2 years ago
5 0

Answer:

100000000

Step-by-step explanation:

hope this helps

You might be interested in
Nathan ended round one of a quiz with 200 points. In round
pochemuha

Answer:

100 points

Step-by-step explanation:

maths and more maths

3 0
2 years ago
What are the solutions to m2 – 9 = 0? m = –9 and m = 0 m = –3 and m = 3 m = –3 m = 9
Xelga [282]
The answer is m = 3, -3
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help me if you're nice. If wrong answer i'll report you
Anna [14]

Answer

z= 14

Step-by-step explanation:

4( 2z-3) -5(z-6) =3 *20

8z-12-5z+30=60

3z+18=60

3z=60-18

3z=42

z= 14

5 0
3 years ago
Evaluate the sum of 9.1 and 368.8.​
NARA [144]

Answer:

377.9

Step-by-step explanation:

368.8 + 9.1 = 377.9

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the domain of y = log Subscript 4 Baseline (x + 3)?
LekaFEV [45]

Answer:

All real numbers greater than -3

Step-by-step explanation:

The domain of a log is the baseline is greater than 0.

Set x + 3 greater than zero and solve

x + 3 > 0

x > -3

3 0
1 year ago
Other questions:
  • If there are 21 values in a data set in order from smallest to largest, what is the first quartile of the data set
    6·1 answer
  • If the temperature outside was 50° during the day and fell 16° at night what was the temperature at night
    8·2 answers
  • 50 points for these 4 questions answered! There not hard I just need them urgent!
    5·1 answer
  • What is 3.1 divided by 25.42
    9·2 answers
  • Solve the compound inequality. -2x<2x-4<4
    13·2 answers
  • Order of operations-<br>I'm not sure what the order is, please help.​
    10·2 answers
  • Use the clues below to determine a value for point C. Write your answer in the space provided and explain why your answer is cor
    13·1 answer
  • A 5-pound bag of dog food costs $2.10. What is the unit price?<br> per pound<br> Submit
    11·1 answer
  • How do we find the second and the third derivative of this equation? Please help!
    8·1 answer
  • Angle A is three times the size of angle B.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!