1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vitfil [10]
2 years ago
12

Help a.s.a.p.------------------------

Mathematics
2 answers:
12345 [234]2 years ago
7 0

Answer:

D... I think it seems less likely to happen.

Step-by-step explanation:

Travka [436]2 years ago
4 0

Answer:

<u>C is the answer </u>

Step-by-step explanation:

Answer A has 7 possibilities

Answer B has 7 possibilities

Answer C has 5 possibilities

Answer D has 8 possibilities

It is least likely to happen.

You might be interested in
Norton can mow the large lawn in about 5 hours. When he works with
astra-53 [7]

Answer:

7.5 hours

Step-by-step explanation:

The key here is to find out how much can be done in the same amount ot time

the least common multiple of 5 hrs and 3 hrs is 15hrs

In 15 hours:

- At 5 hours per lawn Norton could mow 15/5 = 3 lawns

- At 3 hours per lawn together thay could mow 15/3 = 5 lawns

In 15 hours Jesse would mow 5 - 3 = 2 lawns

15 hours/ 2 lawns = 7.5 hours per lawn

7.5 hours

--------------------

Here's the math

1 lawn/5hrs + x = 1 lawn / 3hrs

1/5 + x = 1/3

Subtract 1/5 from both sides

x = 1/3 - 1/5

x = 5/15 - 3/15

x = 2/15

x = 2lawns/15 hrs

15hrs/2lawns = 7.5 hrs per lawn

7.5 hours

5 0
3 years ago
What are the new coordinates of L' if the following image has a dilation of 1/2?
bulgar [2K]
B, divide it’s coordinates in half. -5/2 and -1/2.
3 0
2 years ago
you are creating identical picnic baskets using 30 sandwiches and 42 cookies. what is the greatest number of baskets that you ca
maxonik [38]
Does the question tell you how many sandwitches and cookies a basket can hold?
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
LEARN Denzel gives of his pretzel sticks to Jane and of his pretzel sticks to Hannah. He has 55 pretzel sticks left. How many pr
sweet-ann [11.9K]

Answer:

90 pretzel sticks.

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
In a small town 15 out of every 26 people voted for the current mayor. His opponents reveived a total of 440 votes. How many peo
Fittoniya [83]

I'm sorry, but there is not enough information for me to correctly answer this question, please provide more information.


3 0
3 years ago
Other questions:
  • Benjamin bought a 5 pound bag of flour for $7.95 what is the unit price per ounce of flour
    9·2 answers
  • Identify the null and alternative hypotheses, test statistic, critical value(s) or P-value (or range of P-values) as appropriate
    10·1 answer
  • Isaac buys water to make tea for all his friends. He buys 1 quart of water and 1/8 gallon of water . How many cups of water does
    6·1 answer
  • HELPP!!! BRAINLYESTTTTT!!!!!!<br><br><br> GRAPH THE FUNCTION:
    5·1 answer
  • Simplify negative 2 and 1 over 9 – negative 4 and 1 over 3.
    12·1 answer
  • A consultant needs to make at least $800 this week. She earns $80 for each new written piece and $40 for each review. Which of t
    14·2 answers
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7B3%7D%7B5%7D%20%20%7Bx%7D%5E%7B2%7D%20%20-%202%20%3D%20%20-%205" id="TexFormula1"
    7·1 answer
  • Which statements about the figure must be true? Select three options. A- Line segment A B is bisected by Line segment C D . B- L
    7·1 answer
  • What’s the missing side length
    6·2 answers
  • 8 1/3 x 4/5 HELLLLLLP MEEEEEE
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!