1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
goldfiish [28.3K]
3 years ago
13

,a,Please help me with this question

Mathematics
1 answer:
Maru [420]3 years ago
4 0

ik i’m late but, 5/4 fabric or 1 1/4 fabric. :)

You might be interested in
A number is chosen at random from the first 100 positive integers. Find the probability that the number is either even or a perf
Ber [7]
The answer is B. 11/20
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the largest number? 32%, 0.2, 2/5, 55%
n200080 [17]

Answer:

32% is the largest one

Step-by-step explanation:

please mark brainliest :) hope it helps :)

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
gavin and his three friends want to share 1/3 of a cake equally. gavin says that each friend will get 1/9 of the cake. use the d
marta [7]

Answer:

deez

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Write the decimal shown by this point:+00 +10
const2013 [10]

When you count the small lines in between 8 and 9, there are 8 lines

The difference between 8 and 9 is 1

Divide 1 by 8, you will have 0.125

This implies each small lines represent 0.125

When you count from 8 to where the point is, we have 6 small lines

Multiply the 6 by 0.125, we will have 0.75

8 + 0.75 = 8.75

The decimal is 8.75

5 0
1 year ago
Tell me exactly what to do I have no idea wut this is and I have no tips please help​
timurjin [86]

The independent variable is a constant that does not rely on anything. This will be $5 because she has to pay it every month regardless.

The dependent variable change and affect the outcome. This will be $1.50. She has to pay per movie. If she doesn't watch a movie she doesn't pay anything on top of the $5. If she watches 10 movies, she payed $15 on top of the $5.

The equation:

x = Number of movies.

y = price

y = 5 + 1.5x

Table:

y x

11 4

12.5 5

14 6

15.5 7

17 8

18.5 9

20 10

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Quoncy made a scale drawing of the living room in which 1 inch on the drawing represents 3 and a half feet in the actual living
    11·1 answer
  • At the convenience store, a 12 pack of Dr. Pepper costs $3.96. How much does each can cost?​
    14·2 answers
  • Find the speed ..
    15·1 answer
  • Choose the correct simplification of (7x3y3)2.<br><br> 14x6y6<br> 49x5y5<br> 49x6y6<br> 14x5y5
    7·2 answers
  • How is dividing 140 by 20 the same as dividing 1,400 by 200?
    10·1 answer
  • the value of a car when purchased in 2008 was $21,500. It loses 12% of its value every year. What is the value of the car in 201
    5·1 answer
  • What is five added to twice a number​
    11·1 answer
  • Which of the following is best used to measure the distance between two large cities
    8·2 answers
  • a computer company features a new model with the larger 20-in flat panel display. the flat panel sizes it diagonal length of its
    15·1 answer
  • Please help me answer this question?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!