1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kotykmax [81]
2 years ago
5

Guys pls help me!!!!!!

Mathematics
2 answers:
Ber [7]2 years ago
8 0

Answer:

Horizontal lines have no vertical change -- it continues straight left or right. In other words, the change in the y values between any points on the graph is 0, since there is no change. This means that the slope of a horizontal line is 0

Step-by-step explanation:

hope this helps

7nadin3 [17]2 years ago
5 0

Answer:

0

Step-by-step explanation:

The line's slope remains constant throughout, its a line that passes through the y - axis therefore it's slope will be 0.

You might be interested in
Jerome went on a hike. He climbed 3/4 of a mile in 2/3 of an hour. What was his hiking speed in miles per hour?
Anvisha [2.4K]
1 hour = 60 mins 1 mile = 60 mins 3/4 = 45 mins. 2/3 = 40 mins. So 45+ 40 = 1 hour and 25 mins.
6 0
3 years ago
a rectangular table measures 48 inches wide and 60 inches long. a tablecloth covers the table and hangs over the edge by 10 inch
ololo11 [35]
5040
........................
8 0
3 years ago
PLEASE HELP THIS IS VERY IMPORTANT I WILL GIVE U BRAIN THING IF ITS CORRECT AND IT SAYS WRITE YOUR REASON AS A DECIMAL SO PWEASE
lozanna [386]

Answer:

its, 4.4

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Solving special systems.
goldfiish [28.3K]

Answer:

Step-by-step explanation:

it has no solutions b/c the lines are parallel...but at a different offset.. so they never cross

8 0
3 years ago
2/20 divided by 8/10
raketka [301]

Answer:

1/8

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • if 3 ounces of powdered milk make 1 quart of milk, use a proportion to find how many quarts of milk can be made from 20 ounces o
    8·1 answer
  • Jacob distributed a survey to his fellow students asking them how many hours they'd spent playing sports in the past day. He als
    14·1 answer
  • A department store sells yellow and purple shirts. Each yellow shirt is the same price. Each purple shirt is the same price. How
    12·2 answers
  • 3 + p = 8 <br><br><br> I just don't know the steps to do this! Help me
    12·2 answers
  • Pls Help meh!! I have more Questions based on math coming up in a few seconds Juss pls give meh the best answer
    14·2 answers
  • Find the area shaded ​
    11·1 answer
  • Please help, I can't figure this out.
    13·1 answer
  • A 16-ounce bottle of shampoo costs $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?
    13·2 answers
  • Write 89 tenths in standard form *
    9·2 answers
  • Is 24 the correct LCD to use for subtracting 6 3/4 - 1 2/6 ? Why or why not?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!