1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ch4aika [34]
2 years ago
6

A pair of sneakers that originally costs $120 is on sale for 60% off. Which of the following is true?

Mathematics
2 answers:
natulia [17]2 years ago
7 0

Answer:

the answer is $72 also there are no "following" answers are true so there is the answer

Nina [5.8K]2 years ago
5 0

Answer:

Sale price:$48.00

Step-by-step explanation:

You might be interested in
1 point
dolphi86 [110]

Answer:

Find the unit rate of each printing machine and compare.

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Eh whats the answer. thankssssssssss
sergey [27]

Answer:

Yea.. Its C

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A rectangular lawn 70m by 50m has two cross roads each 6m wide running in the
ser-zykov [4K]
Area of road =70*50=3500
3500*2=7000 because it has cross road
6*6=36
7000-36=6964
6964*5.50=38302
6 0
2 years ago
What do a decimal number and a thumbtack have in common?
Maslowich
<span>They both have a point!

Hope I Helped You!!! :-)

Have A Good Day!!!</span>
8 0
3 years ago
What is 1/4 to the power of 3
Alex Ar [27]

Answer:0.015625

Step-by-step explanation:

3 0
1 year ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A map has a scale of 1:125 000. What length on the map represent an MRT Track that is 10 km long?
    7·2 answers
  • Joe paid x dollars for a pair of jeans. Dennis bought the same pair of jeans for half as much as Joe. If they paid a total of $6
    12·1 answer
  • Which of the following are equations for the line shown below
    9·1 answer
  • The time spent driving (which depends on the number of miles needed to<br> travel) is 2 hours.
    7·1 answer
  • PLEASE HELP FOR 87 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • Guys plssss help me ASAP i need the answer to this question plsss NO LINKS AND NO DOING IT JUST FOR THE POINTS Will give brainli
    9·1 answer
  • How many metres are there in ½ of ⅕ km​
    14·1 answer
  • Helpppp meeeee pleaseee
    12·1 answer
  • Help pls (I need to make it 20 things so Im typing this)
    10·1 answer
  • On Elisa's birthday, her mom made a chocolate cake. After the party, 2/3 of the cake was left. The next day, Elisa ate 1/3 of wh
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!