1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dimas [21]
3 years ago
13

What is -23/6 - 7/3A-37/6B-30/9C-16/6D37/6​

Mathematics
1 answer:
8_murik_8 [283]3 years ago
7 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

i solved it

You might be interested in
If doughnuts are usually 75 cents each, but there is a sale on Friday advertising them as 1 ½ dozen for $10.80, what is the new
Rzqust [24]
This deal is cheap! Well, the answer is 60 cents. To get these problems, divide 10.80 by 18, which is equal to 1.5 a dozen.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
8x^2-18x-5 <br> Help please
uysha [10]

Answer:

9.2

Step-by-step explanation:

8x^2-18x-5

64x-18x-5

46x=5

9.2

mark brainliest please

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help me, i dont get it :(
Leya [2.2K]

Answer: B, D, and E

Step-by-step explanation: 20% of 45 equals 9 D, D, and E all equal 9

3 0
3 years ago
One flickeronie and 2 flickeronies
Natali [406]

Answer: 7 hours left!

Step-by-step explanation:

She had used up 12 hours and 45 minutes. 7 hours and 15 minutes left, but if you're including the minutes, then it's 7 hours and 15 minutes. Good luck! :D

3 0
2 years ago
Simplify this expression.<br><br> (1-3k) + (2 + 2.5k)
Crank

(1 - 3k) + (2 + 2.5k)

= 1 - 3k + 2 + 2.5k

= (1 + 2) + ( - 3k + 2.5k)

= 3  + ( - 0.5k)

= 3 - 0.5k

7 0
3 years ago
Other questions:
  • WHY DOES SOLVING RADICAL EQUATIONS NEED A DIFFERENT PROCESS? HOW DO EXTRANEOUS SOLUTIONS ARISE FROM RADICAL EQUATIONS?
    14·1 answer
  • What is the solution to the system of equations ?
    8·1 answer
  • Simplify 12a-(6a+a)=
    13·1 answer
  • What happens when a problem says per pound
    14·1 answer
  • What is the unit rate for $290 for 18
    6·1 answer
  • Jackie Robinson was a prominent athlete who made the headlines as one of the first and most commonly known black player in the M
    6·2 answers
  • PLEASE HELP MEEEEEE PLEASEEEEEEEE!!!!!! IM TIMED
    5·1 answer
  • 5m + 26 - 3p when m = 3 and p = 4
    10·1 answer
  • If 8 pounds of bananas cost $3.68, what is the cost per<br> pound?
    14·2 answers
  • 7.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!