Answer:
It has won 15 games.
Step-by-step explanation:
24*.625=15
Answer:
hmmmmm
Step-by-step explanation:
A)<span>calculate the cost of one T-shirt
</span>
$4.05/1.8 oz= $2.25 per oz
Final answer: $2.25 per oz
Answer: -(x+8)(x-8)
Step-by-step explanation:
-(x^2-64)
x^2-8^2x^2
x^2-8^2=(x+8)(x-8)
-(x+8)(x-8)