1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ostrovityanka [42]
3 years ago
12

(16pts) ()=^2+4. ()=(+4). ℎ()=(−1)^2 Determine how many solutions each has.

Mathematics
1 answer:
mel-nik [20]3 years ago
7 0

Answer:

got c|am tou must be in college

You might be interested in
Marco does 14 extra math problems each school night how many extra problems does he do each week. there are 5 school nights in a
Alexus [3.1K]
Marco does 70 extra math problems each week. 14(5)=70 
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
YES!!!!!!!!!!! SCHOOL IS OVER<br><br>Answer with: WHOOOOOOOOOOOOOOOHOOOOOOO​
lesya692 [45]
Whoooooooooooooooohooooooooo
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I gots some mathhhhh.<br> if you get all three done first then u get brainliest
Burka [1]

Answer:

will you write them? my school computer blocked the picture

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is -2(x+6)+x? Simplify
andrezito [222]

Answer:

Step-by-step explanation:

-x-12

6 0
3 years ago
PLEASE I NEED HELP!!!!!!!!
Yanka [14]

Answer:

1) x= 3i, x= - 3i

2) x= +i\sqrt{7}, x = - i

Step-by-step explanation:

1) x^2+9=0

(x+3i)(x-3i)=0

x= 3i, x=-3i

2) x^2-4=-11

x^2=-7

x= ±i\sqrt{7}

x= +i\sqrt{7}, x = - i

hope this helps!! :))

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Assuming a linear relationship between x and y, if the coefficient of correlation (r) equals -0.75, this means that:
    12·1 answer
  • The drill team at Hill Middle School made 120 spirit pins to sell for a fundraiser. After the fundraiser, the team had 18 pins l
    7·1 answer
  • Mg+rg=2H, solve for g
    6·1 answer
  • 6n <br> What is the value of the expression when N=7
    8·2 answers
  • Why is tangent's period 180 degrees?
    14·1 answer
  • Can someone please help on the question, thanks.
    13·1 answer
  • 1. Analyze the question below. What is the slope of the line?
    13·2 answers
  • Which is the better value? 12 bottles of juice for $15.00, or 18 bottles of juice for $23.04?
    6·2 answers
  • Please help me !!!!!! please
    9·1 answer
  • What is the difference of the polynomials?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!