Answer:
a x = 14
Step-by-step explanation:
because she gets every 14 dollars one hour.
hope this helps you
The answer is 1.042 because you have to divide 25 by 24
Answer:

Step-by-step explanation:
We can rewrite the question as (x-5)*(x-5).
Using the FOIL Method (First, Outside, Inside, Last):

This simplifies to 
$34.99 ... 2.5-pound bags
$x = ? ... 1 pound
If you would like to know what is the unit rate of the shrimp in dollars per pound, you can calculate this using the following steps:
34.99 * 1 = x * 2.5
34.99 = x * 2.5 /2.5
x = 34.99 / 2.5
x = $13.996 = $14
The correct result would be $14.
Sólo debemos dividir los numeros:

Entonces, A cada persona le tocan 6 dulces.
Espero que te sirva, salu2!!!!