1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Burka [1]
2 years ago
6

I REALLY NEED HELP WITH THIS STATISTICAL QUESTION CAN SOMEONE PLEASE HELP ME

Mathematics
1 answer:
Nataly [62]2 years ago
5 0

Answer:

ill help u if you answer my recent questing

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Divide 3,000 yards by 1,760
Sonbull [250]
The answer to your question is 1.70
7 0
3 years ago
I need help on this 10j< – 10
bezimeni [28]

Answer:

j<-1

Step-by-step explanation:

10j<-10

divide both sides by 10 and get

j<-1

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of the expression below after it has been simplified completely? (2)(3)-(6)(4) A. –24 B. –18 C. 18 D. 24
AlexFokin [52]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

2x3=6 and 6x4=24 so 6-24= -18

4 0
3 years ago
10 tacos and 6 drinks cost $19.50. 7 tacos and 5 drinks cost $14.25. If t is the cost of one taco and d is the cost of one drink
katen-ka-za [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

You haven't listed any choices.

10t + 6d = 19.50

7t + 5d = 14.25

3 0
2 years ago
At the carnival the ratio of people who won the ring toss game to lost it 5 : 3. If 45 people won, how many people would of lost
REY [17]

5 win : 3 lost

*9         *9

-------  -----------

45 win  : 27 lost

Answer:  27 lost

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help me I need help now
    13·2 answers
  • Diana invested $3000 in a savings account for 3 years. She earned $450 in interest over that time period. What interest rate did
    7·2 answers
  • Anyone know what a^2-2a-8=0 is
    14·1 answer
  • What times (-26)=26 PLEASE HELP ME
    12·2 answers
  • Two cars started from a point and traveled in opposite directions; each
    6·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$51.54. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    14·2 answers
  • The table displays the amount of money Stephen has in his piggy bank.
    11·1 answer
  • The Tigers’ second play went for +4 1/2 yards. Did the Tigers gain or lose yards on that play? How many yards did they gain or l
    10·2 answers
  • How do you solve this?
    7·2 answers
  • Select the non−linear function from the list of the following:
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!