1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gekata [30.6K]
3 years ago
12

I have a question for special product patterns. It is in the attached image.

Mathematics
1 answer:
anastassius [24]3 years ago
7 0
Its answer 3 because they are the only difference with two squared numbers
You might be interested in
You work delivering food for a local farmer. You sell eggs from the farm at a price of 3 for $2.00, 6 for $3.50, 12 for $6.00, a
Brut [27]

Answer:

The 12 egg offer.

Step-by-step explanation:

Find the unit price for each. Then make them common denominators. Like 3 eggs for 2 dollars is for 1 egg, 2/3 dollars. After getting the unit price for all of them, get the common denominators of 24. Then we see which numerator is the lowerst, since we want the lowerst price. We find 12/24, or the 12 egg offer.

6 0
3 years ago
What’s is the answer to this question ?
gogolik [260]
The answer is -2 (1-4x) = 3x + 8 is 2.
6 0
3 years ago
What problem has a quotient of 3 remainder 28?
mote1985 [20]

Answer:

28/3

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
If rectangle is 8 feet long and (7+x) feet wide. what is the area of the rectangle in square feet?
Ksivusya [100]

if the length is 8ft and the width is (7+x) then the area would be 56+8x, if x is unknown.

5 0
3 years ago
What is 36.5625 in fraction form
Romashka [77]
The answer is one hundred seventeen over three hundred twenty or 117/320

4 0
3 years ago
Other questions:
  • (only do #3 please) It's due 11:59 PM! Please solve!!!
    5·1 answer
  • I NEED HELP QUICK!!!!
    10·1 answer
  • Fraction : Mary bought 3 3/4 m of lace. She used 1 1/6 m of lace for her new dress. How much lace is left with her? I need state
    8·1 answer
  • PLEASE HELPP!! RIGHT ANSWERS WILL GET BRAINLIEST!!!
    8·1 answer
  • Find the perimeter of the image:
    8·1 answer
  • Evaluate using tables square root of 0.792​
    7·1 answer
  • Please help- :,<br> I need this for today- and I’m confused :,
    15·1 answer
  • It takes billy 1/4 of an hour to bike 3/5 of a mile. What is Billy's pace in miles per hour?
    8·1 answer
  • Evaluate the following expression.<br> 53<br> Enter the answer
    9·2 answers
  • Evaluate the following functions for the given value.<br> 20. g(x) = x-3/2x+1 ; -1
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!