1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergeeva-Olga [200]
3 years ago
5

How much film does he have

Mathematics
2 answers:
gayaneshka [121]3 years ago
5 0

Answer:

I Guess 5 movies

Step-by-step explanation:

That's my opinion

IRINA_888 [86]3 years ago
4 0

Answer:

not 100% sure what the question is

but he has 85 movies

that are about 9350 minutes runtime which is about 155.8 hours of film

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Help and explain please!
Igoryamba
84, first you multiply and divide then you add
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
How do I solve this?
Aleksandr-060686 [28]
First you have to set up your equation. 5x+80 and x+15. 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I NEED HELP URGENTLY
tigry1 [53]

Answer:

30 square millimeters

Step-by-step explanation:

3 x 3 = 9

3 x 1 = 3

there are two sides with the area 9 therefore...

9 x 2 = 18

There are four sides with the area 3 therefore...

3 x 4 = 12

Therefore the suface area is

12 + 18 = 30

5 0
2 years ago
NEED HELP LOTS OF POINTS!!! Diego had $21.32 and gave $9.50 to Elena. How much did he have left?
erastovalidia [21]

Answer:

11.18

Step by Step Explanation:

Subtract 9.5 from 21.23

8 0
2 years ago
Lines k and l are parallel. When lines k and l are cut by the transversals below, an isosceles triangle is formed.
Slav-nsk [51]
The angle to the left of angle 1 is 70, so angle 1 is equal to 180 - 70 - 70 which is 40,
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which equation represents the polynomial function with zeros −1, 1, and 3 (multiplicity of 2), and a y-intercept of −18? (4 poin
    14·1 answer
  • Consider a mathematical function f() defined over a single variable, denoted as x. The domain of x is any value between negative
    12·1 answer
  • How do you solve this?
    9·1 answer
  • The length of an swimming pool is best measure in ​
    9·1 answer
  • A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below.
    5·2 answers
  • Dianna made several loaves of bread yesterday. Each loaf required  cups of flour. All together, she used  cups of flour. How m
    6·2 answers
  • School health records show that 70% of the
    14·2 answers
  • Picture down there Thanksssss
    14·2 answers
  • 3. Write three ratios equal to 4/36
    15·1 answer
  • PLEASE HELP ME QUICKKK, FIRST CORRECT PERSON GETS BRAINLIEST​
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!