1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zmey [24]
2 years ago
13

HELPPGPGPPHPHGPPFPSLLSLSL

Mathematics
1 answer:
ololo11 [35]2 years ago
8 0
If Carla would have bought 4 plants it would have been 13 dollars from green touch

If she would have bought them for the grocery store it would have been 14 dollars

So in conclusion she saved 1 dollar
Option 3
You might be interested in
I need help asap with thissssssssssss
ycow [4]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

The domain is the x value which in this case would be the hours of training

3 0
2 years ago
How can you determine if a number is a rational number
Murljashka [212]
Rational numbers can be written as a fraction
7 0
3 years ago
How do you solve this
Dimas [21]
80%  because I did the math


3 0
3 years ago
Velma must make five bottles of lemonade for the kids playing outside. Each bottle requires 3⁄4 cup of sugar. How much sugar doe
Ket [755]
The total number of cups of sugar needed will be given by:
Total amount=(number of bottles)×(number of cups of sugar per box)
number of bottles to be made is 5 bottles
number of cups per box is 3/4
thus the total number of cups required will be:
Total amount=3/4×5=3 3/4 cups
6 0
2 years ago
Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $18.96. What is the unit cost per tube of lip gloss?
bogdanovich [222]
Divide the total # of lip gloss Ayesha bought by the total cost.

24/$18.96
=$1.26582278 If the unit cost is rounded to the hundreths, it'll be $1.27.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Factorise 6x² -5x -21
    6·1 answer
  • What is the next number 12 21 23 32 34 43
    10·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIST! :)) AND 20 POINTS
    13·1 answer
  • 5/6<7/8 true or false
    11·2 answers
  • What is the side length of a square with an area of 144x^2?
    12·1 answer
  • I don't understand this
    11·1 answer
  • Help math help 50 points I need alll the questions answered. Help ASAP no links or imma report you.
    9·1 answer
  • Y < -6( x − 18) − 2 when y = 46?
    13·1 answer
  • PLEASSSSEEEEE I AM SOOO CONFUSED BECAUSE IT SHOWS THE CORRECT ANSWER BUT I DONT GET ITTTTTT
    10·2 answers
  • Please help me !!! i will mark brain-list for the correct answer !!!
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!