Answer:
13 full rows
Step-by-step explanation:
You would divide the 8 bags by 3/5 (the amount of soil it takes for a row) in order to get 13.3 continuing, but because the .3 isn't a whole row, you wouldn't count it.
There are 420 eggs. Each dozen is 12 eggs so 12 times 35 is 420.
Do you mean a mixed number? if you mean a mix number, you basically do this. divide 6 by the 7 and you get 1 and remainder 1 <span />
Answer:
25 ounce bag
Step-by-step explanation:
7.93/15.25 = $0.52/ounce
11.75/25 = $0.47/ounce