<span>Divide both sides by -5.
</span><span><span>−<span>5x /</span></span><span>−5 </span></span>> <span>25 /<span>−<span>5
ANSWER: X < - 5
</span></span></span>
Answer:
$0.09
Step-by-step explanation:
Unit price= total price/ total units
$3.24/ 36oz= $0.09
Let's say the numbers are "a" and "b"
now, we know one of them is 7 more than the other, so hmmm let's say "b" is 7 more than "a", so b = a + 7
the difference of their squares is 161, alrite

and surey you know how much that is
now, what's "b"? well, b = a + 7
Do you happen to know the answer?
Please?
By adding all of the numbers on the the outside lines