Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
6 sets of birds were in a brown crate and 2 sets of birds were in a green crate? How many birds altogether were in those crates.
Answer:
Combine Like terms and do the Equation normally
Step-by-step explanation:
The first figure has 3 angles, the second one has 4 angles, the third one has 5 angles so the next one will have 6 angles.
The violet figures inside stick with each side of the outer figures in the middle, so the last figure will look more less like in the attachment.
Answer:
<em>-</em><em>2</em><em>2</em><em> </em><em>/</em><em>3</em><em> </em><em>+</em><em> </em><em>(</em><em>-</em><em>9</em><em>4</em><em>/</em><em>5</em><em>)</em><em> </em>
<em>-</em><em>2</em><em>2</em><em>/</em><em>3</em><em> </em><em>+</em><em> </em><em>-</em><em>8</em><em>9</em><em>/</em><em>5</em>
Step-by-step explanation:
<em>-</em><em>1</em><em>1</em><em>0</em><em>/</em><em>1</em><em>5</em><em> </em><em>+</em><em> </em><em>-</em><em> </em><em>2</em><em>5</em><em>7</em><em>/</em><em>1</em><em>5</em>
<em>-</em><em>3</em><em>6</em><em>7</em><em>/</em><em>1</em><em>5</em>