Answer:
126
Step-by-step explanation:
(2*5*3)+(2*6*3)+(2*6*5)
X=3 because you subtract the three on both sides to get x alone. So you get: 7x=21 then you divide seven by 21 and get x=3
Answer:
79.8
Step-by-step explanation:
7.98*10=
79.8
to check
(1/10)*79.8=
7.98
1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
y=4x-11 is the correct equation