1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rus_ich [418]
3 years ago
10

A rectangle has a perimeter of 182 in and length of 52 in. What is the width?

Mathematics
1 answer:
Alik [6]3 years ago
7 0
Check the picture below.

You might be interested in
Which of the following values in the set below will make the equation 5x + 6 = 6 true?
schepotkina [342]
It would be 0.
5 times zero is zero, adding 6 will make it equal to 6.

Hope this helped broski

4 0
3 years ago
First one to Answer it correctly gets 5 stars :)
faust18 [17]

Answer:

im not the best but i think 200 or 400 m

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please explain how this is incorrect.
MatroZZZ [7]

Step-by-step explanation:

The spores always x3 after a month so going a month back they ÷3 instead so 900÷3 is 300 spores on the first month

5 0
2 years ago
HELP. It costs $4.25 for one pound of roast beef and $3.70 for one pound of ham. How much will it cost to purchase 2.5 pounds of
tensa zangetsu [6.8K]

Answer:

it will cost $10.63 for 2.5 pounds of roast beef

$12.95 for 3.5 pounds of ham

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Please help asap!!!!!!!!!!!!!!
sasho [114]

Answer:

Measure with a ruler. Ok

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Bradley is at the bird exhibit in the zoo. He would like to visit the reptile exhibit. Which path can Bradley use to get to the
    15·1 answer
  • Express 11 out of 25 as a percentage
    10·2 answers
  • Kayla is running for charity. Her dad pledges to give her $0.50 per mile she runs. Her mom pledges to give her a flat donation o
    8·1 answer
  • Electricity bills: According to a government energy agency, the mean monthly household electricity bill in the United States in
    14·1 answer
  • 15 points!! Please help
    8·2 answers
  • xplain why the ratio 2 to 5 is different from the ratio 5 to 2 if both represent the ratio of cats to dogs.
    12·2 answers
  • I need help badly if you can help thank you very much
    14·2 answers
  • Match each rational expression to its simplest form. 2m2 - 4m 2(m-2) m2 - 2m +1 m - 1 m2 - 3m + 2 m2 - m m2 - m - 2 m2 - 1
    8·1 answer
  • 1. Sarah a 20-ounce jar of strawberry jam for $4.00. What is the unit price per ounce?
    10·1 answer
  • Helllllllllpppppppppp
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!