1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BartSMP [9]
2 years ago
14

The owner of a clothing store sells fiveT-shirts for 30$ dollars what is the cost in dollars per T-shirt

Mathematics
1 answer:
disa [49]2 years ago
3 0

Answer:

67t

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Jamal recorded the daily high temperatures over a two week period
lorasvet [3.4K]

Answer:

A. 4

Step-by-step explanation:

First rearrange the temperatures from low to high

60, 65, 68, 69, 69, 70, 70, 70, 71, 71, 73, 74, 75, 77

There are 14 data,

Q1 = 4th data = 69

Q3 = 11th data = 73

Interquartile range = Q3 - Q1 = 73 - 69 = 4

5 0
2 years ago
I need help with this one
PtichkaEL [24]

Answer:

x = 1

Step-by-step explanation:

8x + 4 = 12

8x = 8

x = 1

4 0
2 years ago
In need help please
pantera1 [17]

Answer:

->a is 2

->b is one eight

Step-by-step explanation:

one fourth dividen in two becomes one eight.

5 0
2 years ago
Hurry please!
muminat

Answer:

Johnny is correct because irrational numbers never end

3 0
2 years ago
Pls pls help ???!!!!
Blizzard [7]

Answer 3x3.4

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • The length of 24 city blocks: 2 m or 2 km
    11·2 answers
  • The digit 5 in the number 9645 represents a value that is ____ times as large as the digit 5 in the number 62,594
    13·1 answer
  • A 3-gallon bucket of paint costs $98.52 what is the price per quart?
    12·2 answers
  • Siree wants to go surfing for one hour tomorrow. The height of the waves on a local beach can be approximated by the function H(
    9·1 answer
  • The water level in a reservoir is now 52 meters. If this was 23% increase, what was the initial depth
    13·1 answer
  • What is 5x10 (72 89-96)
    11·1 answer
  • Ella was buying candy in bulk at the following rates. What is her cost per pound for each?
    11·1 answer
  • A company that makes​ hair-care products had 400 people try a new shampoo. Of the 400 people, 16 had a mild allergic reaction. W
    10·2 answers
  • 11. The price of a new
    7·1 answer
  • Do research to find a species that used to be endangered but no longer is considered endangered
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!