Looking at the two black dots
5 bulbs cost $9
Divide total cost by number of bulbs bought:
9 / 5 = $1.80 per bulb.
10 bulbs cost $18
Divide total cost by number of bulbs bought:
18 / 10 = $1.80 per bulb
The cost for one bulb is $1.80
I’m pretty sure it’s added, subtracted, added !
First make an equation for first tree
Y=2x+50
Then second tree
Y=1x+59
Then put them equal to eachother
2x+50=1x+59
Solve by subtracting 1x and then subtracting 50
Answer= x=9
9 months
Answer:
it flip it to the left side and it becomes a p
it flip it to the right side and it becomes a q
Step-by-step explanation: