1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
a_sh-v [17]
2 years ago
14

I REALLY NEED YOUR HELP!!!!! I WILL GIVE YOU THE BRIANLIEST THINGY!!!!!!!!!

Mathematics
2 answers:
xxTIMURxx [149]2 years ago
8 0
1583 because that’s the year that the they created that math problem
exis [7]2 years ago
7 0
1. 4x + 25 = 6x - 13

2. 3x - 8 = 2x + 15

3. Saul: x = 90/2 - 6
Madison: x = 90/2 + 6

4. 57 + 3x > 72

5. 1,800 + 35x ≥ 2,150

6. 2.25 + .2x = 6.05

7. 6x + 2 = 3x + 20

8. 3(x + 30) = 5x
You might be interested in
a store owner has 7.11 lbs. of candy. if she puts the candy into 9 jars , how much candy will each jar contain?
larisa [96]
7.11 / 9 = 0.79

This is assuming that they equally split the candy among the jars.

The answer is 0.79 lbs of candy per jar.

Hope this helps! :)
3 0
2 years ago
What is the slope of the line?<br> (0,2) (4, -1)
Ad libitum [116K]
(-3,4) djdjfk food of
3 0
3 years ago
6. Tasha walked 6,618 feet. What is the distance she walked in yards?
juin [17]

The answer is 2206.

Step-by-step explanation:

3 feet = 1 yard

so you divide 6618 by 3 to get 2206

6 0
2 years ago
Someone help me with this pls i will give brainliest
bekas [8.4K]
Stores d and e, you have to divide the cost by the ounces.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rewrite the expression with a rational exponent as a radical expression.<br> (3 2/3)1/6
serious [3.7K]

Answer:

<em>82 = 525y2 \times 6112 =</em>

3 0
1 year ago
Other questions:
  • Mandy is making a rectangular quilt. She created a scale drawing of the quilt using a scale of 1 cm = 7.5 in. The quilt on the d
    9·1 answer
  • Write the first 4 terms for this sequence t(n)=4.5n-8
    12·2 answers
  • table Mia bought a poster that was discounted $5 from an original price of $20. Which equation models how Mia can find the perce
    8·2 answers
  • Helppp. please. thanks.​
    6·2 answers
  • My daughter is having problems with a math problem and I'm not sure how to do it ​
    15·1 answer
  • Home Depot is delivering washing machines to buyers the washing machines are rectangular prisms that measures 5 feet times 5 fee
    15·1 answer
  • What are the solutions to 2(x-9)^2=72
    6·2 answers
  • X + 5 + (-1) = -5x - 1
    15·2 answers
  • What is the equation of a line that is perpendicular to the line y = -3x + 2 and passes through the point (6,8)?
    8·1 answer
  • Hey guys, can someone help me with this, thank you ​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!