I REALLY NEED YOUR HELP!!!!! I WILL GIVE YOU THE BRIANLIEST THINGY!!!!!!!!!
2 answers:
1583 because that’s the year that the they created that math problem
1. 4x + 25 = 6x - 13
2. 3x - 8 = 2x + 15
3. Saul: x = 90/2 - 6
Madison: x = 90/2 + 6
4. 57 + 3x > 72
5. 1,800 + 35x ≥ 2,150
6. 2.25 + .2x = 6.05
7. 6x + 2 = 3x + 20
8. 3(x + 30) = 5x
You might be interested in
7.11 / 9 = 0.79
This is assuming that they equally split the candy among the jars.
The answer is 0.79 lbs of candy per jar.
Hope this helps! :)
The answer is 2206.
Step-by-step explanation:
3 feet = 1 yard
so you divide 6618 by 3 to get 2206
Stores d and e, you have to divide the cost by the ounces.
Answer:
<em>
</em>