1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
2 years ago
5

PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIST

Mathematics
1 answer:
Sladkaya [172]2 years ago
3 0

Answer:

is it all of them

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If a box has a length of 12 inches, a width of 10 inches and a height of 6 inches, what is the volume?
Roman55 [17]
720

(12inches x 10inches x 6inches)
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help me I really need help
barxatty [35]

Answer:

im not sure but i think its 0.25

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Whole-wheat bread costs $2.06/lb. How much would 3.8 lb of whole-wheat bread cost?
Xelga [282]
Whole-wheat bread = $2.06/lb

We need the cost of 3.8 lbs of whole-wheat bread.

So, we simply need to multiply the cost with the amount needed.

(cost per pound) × (amount of bread)

($2.06) × (3.8)

Simplify.

$7.828

Round to the nearest tenths.

$7.83

So, 3.8 pounds of whole wheat bread costs $7.83

~Hope I helped!~


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do I figure this anser-6w < 84​
Sophie [7]

Answer:

w > -14

Step-by-step explanation:

Divide both sides by -6.

-6w/-6 = w

84/-6 = 14

Since it's an equality, if the coefficient of the variable is negative, when you divide the sign flips to the opposite.

4 0
3 years ago
Price p of a ice cream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on ice cream
Talja [164]
I don't know if you are asking for an equation but if you are, here ya go.

P = $3.95 + $0.85t
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Is 4y - 8 > 10 true?
    8·1 answer
  • Please help with this problem
    9·1 answer
  • Guys please help me out. ...
    9·1 answer
  • In a mathematics class, half of the students scored 87 on an achievement test. With the exception of a few students who scored 5
    5·1 answer
  • I need help please explain how to do these two question as I did the rest of them. I just don't understand these.
    15·1 answer
  • Melissa used 4 cups of sugar to bake 54 cookies. If she’s only used 1 cup of sugar, what would be an equivalent ratio of cups to
    7·1 answer
  • I. Collect data from several fast food chains on the number of fat calories and grams of saturated fat in menu items. Record at
    13·1 answer
  • I need help please...
    7·2 answers
  • 1 1/4 x 1/5 in simplest form
    9·2 answers
  • Name two different numbers that round to 3.8 when rounded to the nearest tenth.
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!